خبر جدید مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر   
سه شنبه ، 27 خرداد 1393 ، 12:51

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

 

«شهید عبدالمحمد تقوی از نوابغ زمان بوده اند. »

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با خانواده شهیدان عبدالمحمد و منصور تقوی با تأکید بر جایگاه خانواده‌های شهدا در قلوب مردم و تاریخ انقلاب اسلامی، گفت: شهدای ما فرهنگی را در جامعه نهادینه کرده‌اند که برخاسته از عاشوراست        .

     وی با شنیدن مصائب و مشکلات بی‌شماری که برای خانم بی‌بی‌جان دیرباز، مادر شهیدان تقوی در مراحل مختلف زندگی به وجود آمد، افزود: صبر در مصائب از سفارش‌های قرآن است و بارها صابران را مورد توجه درگاه الهی خوانده است     .

 

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داستان زندگی خانم دیرباز را جذاب و شنیدنی توصیف کرد و اظهار داشت: خدمات ایشان به اسلام کم‌نظیر بوده و قابل تقدیر است.

 

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به نقش مادران شهدا در تشویق فرزندان برای اعزام به جبهه‌ها و روحیه آن‌ها در تشییع پیکر شهدا، گفت: آنان کوه صبر و استقامند و ما هر چقدر برای اسلام زحمت کشیده باشیم، به اندازه زحمت و تلاش مادران شهدا نیست که همواره قابل تقدیر و احترام هستند.

 

 وی پس از آگاهی از تألیفات فراوان شهید عبدالمحمد تقوی، گفت: چنین خانواده‌های شهیدی در کشور کم داریم و این شهید نیز از نوابغ زمان بوده‌اند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به درخواست خانم دیرباز مبنی بر حضور در نمازجمعه، تصریح کرد: با توجه به ملاحظاتی که دارم، فعلاً حضورم را در نماز جمعه مناسب نمی‌بینم.

 

در این دیدار خانم دیرباز به بیان خاطرات خویش از زمان دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: هر زمان که به خاطر شهادت فرزندانمان دلسرد می‌شدیم، خطبه‌های شما را گوش می‌دادیم و احساس می‌کردیم فرزندانمان زنده هستند.

 

آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 21 مرداد 1393 ، 19:42
 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست